• 12
    sep

18.10.2019 – koncert FUNK YOU

Skupina Funk You bola založená pred 10 rokmi v Štúrove. Pred dvoma rokmi po viacerých rokoch mlčania so skúsenosťami, nabití energiou a novou silou kapela sa obnovila činnosť v novej zostave. Repertoár je založený na báze bluesu,rocku a funky. Skladby a pesničky svetových interpretov ako Stevie Wonder, James Brown, Tom Jones, Wild Cherry, ale aj maďarské skladby od skupiny LGT alebo Charlie Vám nastolí v novom zmysle podľa svojich predstáv.

A Funk You zenekar 10 éve alakult Párkányban. Több éves hallgatás után két éve újra szervezödött,s okkal több energiával, tapasztalattal és koncerttel a hátuk mögött. Repertoárjukban blues, rock és funky nótákat játszanak újra gondolva olyan nagyságoktól, mint Stevie Wonder, James Brown, Tom Jones, Wild Cherry, LGT, Charlie.

Richárd Bogdányi- klávesy, spev – billentyűk, ének         Ágoston Cserepes- gitara  – gitár               Marián Slezák- bicie  – dobok                Norbert Juhász- basa -basszusgitár

  • 08
    aug

LETNÁ BLUESOVÁ NOC

http://www.slovakblues.sk/new_web/index.php/LBN2019

Letná bluesová noc v Hostinci u Čierneho psa

Mestečko sútoku Dunaja a Váhu, Komárno zažilo v piatok, 19.7.2019 nevšednú hudobnú udalosť. V známom Hostinci U čierneho psa sa stretli dve bluesové zoskupenia. Domáce, ktoré viedol bluesman Vlado Urbanovský (dajme jeho kapele pracovný názov: Vlado Urbanovský Blues Band…) a Dura & Blues Club zo Šamorína, Trnavy a Komárna-Bíliny. O 20.30 bol klub na prasknutie a do tejto ľuďmi prehustenej atmosféry pustil Vlado Urbanovský so svojím blues bandom spontánny bluesový stroj v štýle Chicago blues. Zazneli prebraté skladby od konca 50-tych rokov po 60-te. Vlado dal dokopy šesťčlenný band v zložení Vlado Urbanovský (gitara, spev), Otto Filkó (el.gitara), Béla Turóczi (harmonika), Jozef Kollár (klávesy), Andrea Töcsér (bicie) a Peter Fambi Farnbauer (basgitara). Po 45 minútach dostala kapela divákov do predvareného stavu.  

Niet divu. Skladby ako Rock Me Baby, Help Me, Hoochie Coochie Man, I Just Wanna Make Love to You, Every Day I Have the Blues či Stormy Monday Blues sú od podstaty chytľavejšie ako malária na Papue Novej Guinei. Ďalšie zoskupenie Dura & Blues Club tak malo radostne vydláždenú cestu k svetlým zajtrajškom. To, v zložení Erich Boboš Procházka (harmoniky), Ivan Tomovič (el.gitara), Tomáš Bobek Bobrovniczký (bicie) a Juraj Dura Turtev (spev, gitara) zahralo piesne z najnovšieho Turtevovho CD „Buterfláje lecá“. Hralo sa nám dobre a ľahko. Bolo cítiť zdatnosť komárňanského publika, ktoré sólistov Ivana Tomoviča a Boboša Procházku odmeňovalo potleskami. Svoju prácu na bicie dobre odviedol (zdá sa, že to nezabudol) Tomáš Bobek Bobrovnický. Zahrali sme dve kolá a po nich prišiel opäť Vlado Urbanovský so svojím blues bandom. To už sa natriasali aj grilované kolená na stoloch spoločne s kolenami tanečníčok a tanečníkov. Keď sa deň prehupol do nasledujúceho, to už bola džemovacia nálada mimoriadne veselá a Vlado s kapelou zas raz potvrdil, že chicágske blues vie byť i veselá tanečná hudba. V publiku sa blyslo viacero hudobných osobností a orgnizátorov, ako šéf hostinca U Čierneho psa Pavol Hanzlík, dramaturg celého bluesového diania „U čierneho psa“ Tomáš Bobek Bobrovniczký, speváčka Petra Börnerová (CZ), organizátor festivalu na mlyne v Kollárove Ľubo Augustín, spisovateľ a textár Kosilo z Viedne, Roman Segiň (CZ) s pani Janou Mojžíšovou – šéfovia čarovného klubu Blues Café z Kutnej Hory, hráča barokovej hudby na husle a violu (rodáka z Hurbanova) Franza Schmideka a mnohí ďalší muzikanti a priatelia dobrej hudby. Hostinec U Čierneho psa sídli na námestí generála M.R.Štefánika, ktorého 139 narodeniny si po polnoci mohli mnohí pripomenúť. Nuž a po konci zábavy by sa i geniálnemu skladateľovi Franzovi Lehárovi, komárňanskému rodákovi, ktorého narodenie bolo 10 rokov pred Štefánikom, naježili operetné fúzy. Bluesová hudba sa opäť raz manifestovala v plnej sile. Klobúk dolu pred komárňanským publikom, obsluhujúcim personálom a tými, čo vydržali (Hanzlík, Bobrovniczký) v organizovaní blues v kultúrne silnom Komárne. Vyzdvihol by som post bubeníčky Andrei Töcsér z maďarského Komáromu, ktorá dala Urbanovského kapele správny ťah na bránu čo spôsobilo, že sólam Ericha Boboša Procházku len málo chýbalo povestné „utrhnutie z reťaze“. Verme, že Vlado Urbanovský Blues Band bude činný i naďalej. Tento druh blues na našej scéne v súčasnosti absentuje.

Zo stránky www.slovakblues.sk čítam, že sa črtá v novembri podobná udalosť – PES FEST 2019 v tých istých priestoroch Hostinca U Čierneho psa.

Za Slovenskú bluesovú spoločnosť

Dura

  • 25
    júl

Koncert MARTIN BERAN TRIO

Kapela frontmana Martina Berana, který si od roku 2015 našel zalíbení a vystupování v blues. Kapela je složená z tria (Martin – kytara/zpěv), bicí a basa. Občas soubor doplní piano/harmonika. Hudba je zaměřená na Chicago blues, West-coast v tradici 50. a 60. let. Inspirována hráči jako byl Freddie King, T-Bone Walker, Magic Sam a další. Jedná se o „zlatou éru“ blues, kdy je kladen důraz na autentičnost. Pokud máte rádi blues, zejména Chicago Blues, tak si nesmíte nechat ujít Martin Beran Trio – je to pravý „Chicago Sound“.

Martin Beran és zenekara 2015-ben szeretett bele a blues zenébe és ez a mai napig is tart. A zenekar trió felállásban játszik gitár-ének, basszudgitár és dobok. Főleg az 50-60as évek ún. Chicago blues-át játszák. Ha szereti a blues zenét akkor ne hagyja ki a Martin Beran Trio koncertjét.

Ďalšia strana »